Święto ludzi czytających

VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Święto ludzi czytających

Opublikowany

Mało który celebryta przyciąga do Opery i Filharmonii Podlaskiej takie tłumy jak Międzynarodowe Targi Książki, organizowane przez Fundację „Sąsiedzi”. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy trwać będzie od 20 do 22 kwietnia. 

Targi na pewno nie stracą pozycji lidera w Polsce północno-wschodniej. W kwietniu zaprezentuje się na nich prawie 90 wystawców (o 10 więcej niż przed rokiem). Oficyny specjalizujące się w bardzo różnej tematyce, przedstawią swoje najpopularniejsze tytuły i nowości wydawnicze. Większość książek będzie można kupić w specjalnej, promocyjnej cenie.  

Targom tradycyjnie towarzyszy Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”.
Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą podczas ubiegłorocznej edycji Targów

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą podczas ubiegłorocznej edycji Targów

- Jak zwykle silną reprezentację będzie miała literatura faktu, która jest polskim fenomenem. Pojawią się takie nazwiska jak Hanna Krall czy Martin Pollack  – mówi Andrzej Kalinowski, prezes Fundacji „Sąsiedzi”, pomysłodawca imprezy. – Od początku dbamy też o czytelniczą edukację najmłodszych. Będzie cały blok spotkań z autorami książek dla dzieci. Stawią się wszyscy czołowi bajkopisarze w kraju. Zawsze akcentujemy naszą regionalność, tak odrębną zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym. Zaplanowaliśmy więc wieczór z Anną Kamieńską i Mirą Łukszą, tegorocznymi laureatkami nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego, przyznawanej przez prezydenta Białegostoku. Zjawią się też sławiący Podlasie: Michał Książek, Ignacy Karpowicz, Andrzej Strumiłło, Krzysztof  Giedroyć, Tomasz Samojlik.

Pierwszy dzień, poświęcony literaturze dla dzieci, rozpocznie o godz. 11 spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, którego zna każdy młodszy czytelnik. Podczas tegorocznych targów promowana będzie nowa gra „Tu i tam z bohaterami książek Grzegorza Kasdepki”. Odbędą się też warsztaty dla dzieci. Zapisy prowadzi od 12 kwietnia Centrum Edukacji Nauczycieli.

W sobotę, drugiego dnia targów, władzę nad Operą przejmą dorośli czytelnicy lubujący się w reportażu, kryminale, powieściach sensacyjnych, przygodowych czy podróżniczych. Będą mieli okazję zobaczyć swoich literackich idoli. Tego dnia zaplanowanych zostało aż 15 spotkań autorskich. Warto więc dokładnie przewertować program i zaznaczyć sobie punkty obowiązkowe.

Frekwencja podczas targów w 2017 roku przekroczyła 20 tys. osób. W tym roku atrakcji jest jeszcze więcej, prawdopodobnie więc ubiegłoroczny rekord zostanie pobity.

- Jesteśmy z Białegostoku, dlatego nie mogliśmy odpuścić sobie udziału w takiej imprezie. To prawdziwe święto książki, na którym jesteśmy obecni od pierwszej edycji – mówi jeden z wystawców, Łukasz Kierus, właściciel księgarni TaniaKsiazka.pl. –  Co roku niezwykle miło jest spotkać się z czytającymi ludźmi. To budujące, że jest ich tylu. Zawsze podczas targów sprzedajemy też sporo książek. Jako ciekawostkę zdradzę, że w zeszłym roku naszymi targowymi bestsellerami były pozycje „Był sobie pies”, „Sztuka kochania” oraz TanioKsiążkowe kubki.
targi_2017_źródło Fundacja Sąsiedzi.JPG

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TaniaKsiazka.pl_2017.jpg

grafika | 352 KB

Pobierz
Tania_Ksiazka.pl_2017.jpg

grafika | 327 KB

Pobierz
VII_Targi_Ksiazki_MEDIA.doc

doc | 150 KB

Pobierz
Program Targów_2018.pdf

pdf | 411 KB

Pobierz
targi_2017_źródło Fundacja Sąsiedzi.JPG

grafika | 539 KB

Pobierz
targi_2017_spotaknie z K.Bondą_zródło Fundacja Sąsiedzi.JPG

grafika | 425 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Liczy się wynik

temu

Jedna z największych księgarni internetowych w Polsce TaniaKsiazka.pl, chcąc wdrożyć skuteczną strategię biznesową, rozpoczęła współpracę z Adamem Guzem. To nie tylko znany doradca biznesowy, ale też zadeklarowany czytelnik i pisarz. TaniaKsiazka.pl ma w swojej ofercie jego debiutancką powieść. Trudno o lepszy mariaż.
TaniaKsiazka.pl biega! 6. PKO Białystok Półmaraton ze wsparciem znanej księgarni

temu

Z książką biega się trudno. Ale tak się składa, że ci, którzy biegają zazwyczaj też czytają. Choć nie w tym samym momencie. Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl zdecydowała się zostać głównym sponsorem 6. PKO Białystok Półmaratonu.
Kto czyta mniej błądzi

temu

To nie przypadek, że urodziny jednej z największych księgarni online w Polsce przypadają w Światowy Dzień Książki. 23 kwietnia TaniaKsiazka.pl skończy bowiem 12 lat, a to wiek przygodowy!
Nie czytasz książek? Lecz się!

temu

Statystyki czytelnictwa w Polsce od lat są alarmujące. Ale raporty czytają tylko ci... którzy czytają. Nie przekonają tych, którym drukowane litery kojarzą się tylko z nudą. Internetowa księgarnia TaniaKsiazka.pl wymyśliła więc „Pogotowie Czytelnicze”. W marcu ponad 50 tysiącom użytkowników Internetu zaaplikowało ono końską dawkę książkoterapii. Operacja się udała.

Krynka sponsorem Drogowskazów Kariery

Podlaska wytwórnia wód i napojów Krynka kolejny raz będzie strategicznym sponsorem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Drogowskazy Kariery. W Białymstoku startuje on już po raz piąty, a jego celem jest pomoc studentom w zdobyciu praktycznej wiedzy, która umożliwi im rozpoczęcie kariery zawodowej.