Sercowy wieczorek w Mrs. Sporty w Zamościu

Klub Mrs. Sporty, Zamość

Sercowy wieczorek w Mrs. Sporty w Zamościu

Opublikowany

Klub Mrs. Sporty z Zamościu organizuje w najbliższą środę prozdrowotny wieczorek. Wyjątkowo - bo to klub sportowy wyłącznie dla kobiet - tym razem na spotkanie zaprasza nie tylko przedstawicielki płci pięknej. Podczas spotkania zostanie poruszony temat chorób układu krążenia. To problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Według danych GUS z 2017 roku choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci w naszym kraju. W ich skutek umiera 45 proc. Polaków. Odsetek ten jest jeszcze wyższy w województwach świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Tymczasem lekarze od lat przekonują i powtarzają, że chorobie można zapobiec i uniknąć wielu dramatów tylko poprzez zmianę trybu życia. 

Dla poprawy kondycji serca niezbędna jest zdrowa dieta i ruch

mówi Dariusz Wojtkowski, właściciel Mrs. Sporty w Zamościu, a zarazem trener personalny

I dodaje:
- W naszym klubie można ćwiczyć pod opieką wykwalifikowanego trenera według indywidualnego programu, opracowanego także pod kątem medycznych zaleceń. Można skorzystać z porad dietetyka. Chcieliśmy jednak, aby nasi klienci poszerzyli też swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą schorzeń kardiologicznych, by zrozumieli jak poważny to problem. Stąd pomysł na tematyczny wieczorek.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia ( w środę) o godz. 19.30 i potrwa godzinę. Wstęp jest bezpłatny. Poprowadzi je Anna Jańczuk, dietetyk Mrs. Sporty Zamość. Wyjaśni m.in. o czym informuje nas pomiar ciśnienia tętniczego, czy jest dobry i zły cholesterol i jak regulować jego poziom odpowiednią dietą. Powie jakie skutki może wywołać tzw. podwyższony cholesterol, a także jaką rolę odgrywają trójglicerydy.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie co to jest homocysteina, nazywana cholesterolem 21 wieku, podczas wieczorku będzie mógł się tego dowiedzieć. Anna Jańczuk omówi w jaki sposób dieta oraz sposób życia wpływają na postęp choroby miażdżycowej. Poradzi też jak nie dać się zwariować, czyli jakie badania biochemiczne są konieczne, żebyśmy mieli wystarczającą informację o stanie naszego zdrowia i trzymali rękę na pulsie.

Wieczorek odbędzie się w klubie Mrs. Sporty przy ul. Reja 21 (Dom Handlowy „Tomasz”). Organizatorzy liczą na wcześniejszą rejestrację telefoniczną, pod numerem 690 022 632 lub za pośrednictwem Facebooka.
DSC_0019.JPGDSC_0094.JPGDSC_0035.JPG

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Teamt1.JPG

grafika | 687 KB

Pobierz
Wieczorek w Mrs Sporty. MEDIA.doc

doc | 121 KB

Pobierz
DSC_0019.JPG

grafika | 6,32 MB

Pobierz
DSC_0035.JPG

grafika | 5,7 MB

Pobierz
DSC_0094.JPG

grafika | 5,61 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zabierz mamę na trening

temu

Dni otwarte w Mrs. Sporty w Zamościu będą obchodzone także jako Dni Bliskich, ponieważ zawsze weselej trenuje się drużynowo. Przypadają one na 25 i 26 maja, kiedy dziękujemy naszym mamom. Klub zachęca, by swoje święto spędziły aktywnie i w dobrym towarzystwie.
„Metamorfozy” dla odważnych

temu

Klub Mrs. Sporty w Zamościu szuka trzech odważnych pań, które rzeczywiście są gotowe na pozytywne zmiany w życiu. Rozpoczyna darmowy projekt „Metamorfozy”, dzięki któremu sztab specjalistów zadba o to, by piękniały w oczach i poczuły się dobrze w swoim ciele.
Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

temu

50 tysięcy złotych – tylko tyle i aż tyle potrzeba, aby pomóc niezwykłej rodzinie, w której wychowuje się 11-letni Hubert, podopieczny Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. By mógł chorować w lepszych warunkach musi mieć swój własny, nawet niewielki pokój. W tym momencie jego rodzice i dwaj bracia mieszkają w niespełna 40-metrowym, dwupokojowym mieszkaniu i nie mają pieniędzy, by móc zamienić je na większe. Fundacja „Pomóż Im” uruchomiła zbiórkę na portalu Pomagam.pl i do tej pory udało się zebrać ponad 5600 zł.
Krynka kolejny raz aktywnie włącza się w Święto Studentów

temu

Juwenalia, czyli najważniejsze święto wszystkich studentów, zbliżają się wielkimi krokami. 23 maja podczas tradycyjnej parady żaków, młodzi ludzie przejmą klucze do miasta i będą nim rządzić przez trzy kolejne dni! Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie dobrej muzyki, a motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest Dziki Wschód. Doroczne Juwenalia tradycyjnie już wesprze Krynka – podlaski producent wód i napojów. 

„Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich”

Tak brzmi hasło tegorocznej, jubileuszowej – 10. już edycji akcji Motoserce. 21 kwietnia na Rynku Kościuszki w Białymstoku wystartuje impreza organizowana przez białostockich motocyklistów, której motywem przewodnim jest honorowe dawstwo krwi.  W tym roku główny akcent zostanie jednak położony na kwestie pierwszej pomocy przedmedycznej. To cenne przedsięwzięcie od lat wspiera Krynka – podlaska wytwórnia wody źródlanej i napojów.