„Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich”

„Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich”

Opublikowany

Tak brzmi hasło tegorocznej, jubileuszowej – 10. już edycji akcji Motoserce. 21 kwietnia na Rynku Kościuszki w Białymstoku wystartuje impreza organizowana przez białostockich motocyklistów, której motywem przewodnim jest honorowe dawstwo krwi.  W tym roku główny akcent zostanie jednak położony na kwestie pierwszej pomocy przedmedycznej. To cenne przedsięwzięcie od lat wspiera Krynka – podlaska wytwórnia wody źródlanej i napojów.

Doroczna akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. To nie tylko widowiskowa ale przede wszystkim szczytna inicjatywa. Głównymi atrakcjami będą pokazy motocyklowe, występy zespołów muzycznych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty. Impreza rozpocznie się wielką paradą motocykli, która przejedzie ulicami Białegostoku.

Tegoroczną odsłonę akcji Motoserce zaplanowano na 21 kwietnia. Tradycyjnie już Rynek Kościuszki od wczesnego przedpołudnia wypełni pozytywna energia, a imprezą towarzyszącą będą Okręgowe Eliminacje do 26 Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

- W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na problem niemniej ważny jak krwiodawstwo – mianowicie na upowszechnianie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Przez cały dzień na chętnych w każdym wieku czekać będą doświadczeni ratownicy, którzy poprowadzą praktyczne warsztaty z podstaw udzielania pierwszej pomocy – informuje Dariusz Piekarski ze Stowarzyszenia Motoserce.

Jak podkreśla organizator, tego typu umiejętności należy ćwiczyć w zasadzie przy każdej możliwej okazji, aby w kryzysowej sytuacji, kiedy faktycznie przyjdzie nam podjąć się udzielenia pomocy poszkodowanemu, nie stracić głowy.

- Motoserce to inicjatywa dla nas bardzo szczególna. Z roku na rok w wyniku wypadków komunikacyjnych do szpitali trafia więcej osób z bardzo ciężkimi obrażeniami. Wiele razy to właśnie krew ratowała im życie, bez niej nie możliwe byłyby zabiegi i operacje. W tym roku czeka nas szczególna edycja – połączona z propagowaniem nauki udzielania pierwszej pomocy. To również bardzo ważny aspekt naszego bezpieczeństwa  – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Krynki.

W tym roku organizatorzy postanowili przeprowadzić zbiórkę krwi w okresie, kiedy jej najbardziej potrzeba – czyli w wakacje. Krew w ramach Motoserca będzie można oddawać w ostatnią sobotę czerwca na terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Organizatorem dorocznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Motoserce Białystok reprezentujące Kongres Polskich Klubów Motocyklowych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Motoserce2.jpg

grafika | 101 KB

Pobierz
Motoserce.Krynka.doc

doc | 1,37 MB

Pobierz
Motoserce.jpg

grafika | 147 KB

Pobierz
Motoserce1.jpg

grafika | 135 KB

Pobierz
Motoserce3.jpg

grafika | 55,9 KB

Pobierz
Motoserce.Krynka.pdf

pdf | 234 KB

Pobierz
Motoserce.Krynka.txt

txt | 2,84 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Krynka kolejny raz aktywnie włącza się w Święto Studentów

temu

Juwenalia, czyli najważniejsze święto wszystkich studentów, zbliżają się wielkimi krokami. 23 maja podczas tradycyjnej parady żaków, młodzi ludzie przejmą klucze do miasta i będą nim rządzić przez trzy kolejne dni! Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie dobrej muzyki, a motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest Dziki Wschód. Doroczne Juwenalia tradycyjnie już wesprze Krynka – podlaski producent wód i napojów. 
Krynka sponsorem Drogowskazów Kariery

temu

Podlaska wytwórnia wód i napojów Krynka kolejny raz będzie strategicznym sponsorem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Drogowskazy Kariery. W Białymstoku startuje on już po raz piąty, a jego celem jest pomoc studentom w zdobyciu praktycznej wiedzy, która umożliwi im rozpoczęcie kariery zawodowej.
Krynka wspiera młode, piłkarskie talenty

temu

Młodzi piłkarze z Miejskiego  Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku rozpoczęli już wiosenne rozgrywki. Jednak ten sezon będzie szczególny, ponieważ do grona ich sponsorów dołączyła wytwórnia wód i napoi „Krynka”. . Klub MOSP przez ponad 20 lat swojego istnien
Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

temu

50 tysięcy złotych – tylko tyle i aż tyle potrzeba, aby pomóc niezwykłej rodzinie, w której wychowuje się 11-letni Hubert, podopieczny Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. By mógł chorować w lepszych warunkach musi mieć swój własny, nawet niewielki pokój. W tym momencie jego rodzice i dwaj bracia mieszkają w niespełna 40-metrowym, dwupokojowym mieszkaniu i nie mają pieniędzy, by móc zamienić je na większe. Fundacja „Pomóż Im” uruchomiła zbiórkę na portalu Pomagam.pl i do tej pory udało się zebrać ponad 5600 zł.

Wyjdź na plażę w nowym rozmiarze

Do lata czasu zostało niewiele, aby więc poprawić swój wygląd warto wziąć pod uwagę klika sprawdzonych rad. Nie pomoże ani drakońska dieta, ani rygorystyczna głodówka. Także nadmierny wysiłek fizyczny nie sprawi, że w mgnieniu oka znikną nadmierne kilogramy.  Wszystko z umiarem i w odpowiednich proporcjach.