Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

Opublikowany

50 tysięcy złotych – tylko tyle i aż tyle potrzeba, aby pomóc niezwykłej rodzinie, w której wychowuje się 11-letni Hubert, podopieczny Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. By mógł chorować w lepszych warunkach musi mieć swój własny, nawet niewielki pokój. W tym momencie jego rodzice i dwaj bracia mieszkają w niespełna 40-metrowym, dwupokojowym mieszkaniu i nie mają pieniędzy, by móc zamienić je na większe. Fundacja „Pomóż Im” uruchomiła zbiórkę na portalu Pomagam.pl i do tej pory udało się zebrać ponad 5600 zł.

- Jesteśmy bardzo wzruszeni i poruszeni tym, że w tak krótkim czasie udało się zebrać taką kwotę. Wierzymy, że dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach niebawem spełni się to niewypowiedziane marzenie Huberta o swoim własnym pokoju. Mój syn nie mówi, od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporną, ale wiem, że wiele rozumie i na pewno marzy o tym, by mieć swoje własne miejsce – mówi Iwona Wińska, mama Huberta i dodaje, że nie proszą o wiele. - Za każdą, nawet najmniejszą kwotę przekazaną przez portal Pomagam.pl będziemy bardzo, ale to bardzo wdzięczni ...

Iwona i Marek Wińscy, mieszkają w bloku z wielkiej płyty przy ulicy świętego Wojciecha w Białymstoku. W niewielkim mieszkaniu wspólnie wychowują trzech synów. Najstarszy to Sebastian, uczeń gimnazjum, najmłodszy Konrad, który uczęszcza do podstawówki. Pomiędzy nimi na świat przyszedł Hubert. Chłopiec praktycznie od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporną. Dodatkowo występują u niego wszystkie typowe schorzenia towarzyszące tej chorobie czyli wiotkość kończyn, opóźnienia psychoruchowe, nie mówi, prawdopodobnie nie słyszy.

-  Przez pierwszy rok życia Huberta żyliśmy w przekonaniu, że rozwija się on prawidłowo, bo był z nim kontakt. Kiedy pojawił się pierwszy i niespodziewany atak wszystko się skończyło – przestał gaworzyć, uśmiechać się i reagować – wspomina mama chłopca.


Rodzice Huberta nie wiedzieli co robić. Kiedy usłyszeli ostateczną diagnozę zostali z nią zupełnie sami, bo lekarze nie byli w stanie im pomóc. Nie mieli doświadczenia w opiece nad tak chorym dzieckiem, nie mieli sprzętu, by zapewnić mu w domu bezpieczeństwo. Jak mówią najgorsze było w tym wszystkim to, że słaby i wykończony organizm Huberta nie był odporny nawet na najdrobniejsze wirusy i każda infekcja  była równoznaczna z kolejnym pobytem w szpitalu.

- Przestaliśmy funkcjonować jak rodzina, bo mnie cały czas nie było w domu. Całe dnie spędzałam z Hubertem w szpitalu. Powoli kończyły się siły i kiedy syn wylądował na OIOMIE pojawiła się w naszym życiu Fundacja „Pomóż Im”, która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci i tak jest z nami do dzisiaj – wspomina pani Iwona.

To właśnie pracownicy Fundacji, którzy opiekują się swoimi podopiecznymi i ich rodzinami i doskonale znają ich potrzeby wpadli na pomysł, by za pośrednictwem portalu Pomagam.pl pomóc w spełnieniu tego niewielkiego marzenia, jakim jest pokój dla Huberta.

- Obecne mieszkanie tej niezwykłej rodziny ma zaledwie 39,7m2. Na tak niewielkiej przestrzeni, nie ma szans na to by stworzyć chłopcu jego własny kąt, by mógł przebywać w lepszych warunkach, w swoim pokoju - gdzie będzie miał spokój, gdzie będzie miał pod ręką potrzebne urządzenia medyczne i światło zgaszone przez całą noc...-  mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pomagam.pl.doc

doc | 85 KB

Pobierz
DSC_2005.jpg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
DSC_0085.jpg

grafika | 2,46 MB

Pobierz
DSC_0065.jpg

grafika | 2,33 MB

Pobierz
DSC_1997.jpg

grafika | 1,95 MB

Pobierz
DSC_2003.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
DSC_1995.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
DSC_0076.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
DSC_1999.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
DSC_1993.jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
DSC_2011.jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
DSC_0074.jpg

grafika | 2,34 MB

Pobierz
DSC_1991.jpg

grafika | 2,32 MB

Pobierz
DSC_2016.jpg

grafika | 2,43 MB

Pobierz
DSC_2016_cr213123.jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
DSC_0069.jpg

grafika | 934 KB

Pobierz
DSC_0043.jpg

grafika | 2,23 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tornistry i przybory szkolne pilnie potrzebne. Fundacja „Pomóż Im” organizuje już po raz czwarty akcję „Wyprawkę od serca”.

temu

Potrzebne jest w zasadzie wszystko, z czego na co dzień korzystają uczniowie – kredki, ołówki, długopisy, piórniki, zeszyty, materiały plastyczne i oczywiście plecaki. Fundacja „Pomóż Im” po raz kolejny prosi o pomoc w skompletowaniu ”Wyprawki od serca”. Przybory szkolne trafią do podopiecznych i rodzeństwa Domowego Hospicjum dla Dzieci. 
Rodzeństwo podopiecznych Fundacji „Pomóż im” wyjeżdża do Zakopanego

temu

18 dzieci, rodzeństwo podopiecznych Fundacji „Pomóż im”, prowadzącej jedyne w województwie hospicjum dla dzieci, w poniedziałek wyjedzie na dwutygodniowe wakacje do Zakopanego.
Lody – czy to bezkarna przyjemność?

temu

Lato, zwłaszcza takie gorące jak tegoroczne, to czas kiedy zjadamy ogromne ilości lodów. Czy należą one do grupy bezpiecznych słodyczy? Zdaniem dietetyków niestety tak nie jest. Dwie gałki lodów to około 250 kilokalorii, czyli tyle samo, ile zawiera pół tabliczki czekolady.
Podciągam się nawet na drążku

temu

Białostoczanka Monika Winiarska została laureatką konkursu „Kobieca transformacja na Lato”, ogłoszonego przez portal obcasypodlasia.pl. Przez dwa miesiące specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej, brafittingu, styliści i fryzjerzy pracowali nad jej wizerunkiem. Najwięcej czasu spędziła jednak w białostockim Klubie Mrs. Sporty.