Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

Opublikowany

50 tysięcy złotych – tylko tyle i aż tyle potrzeba, aby pomóc niezwykłej rodzinie, w której wychowuje się 11-letni Hubert, podopieczny Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. By mógł chorować w lepszych warunkach musi mieć swój własny, nawet niewielki pokój. W tym momencie jego rodzice i dwaj bracia mieszkają w niespełna 40-metrowym, dwupokojowym mieszkaniu i nie mają pieniędzy, by móc zamienić je na większe. Fundacja „Pomóż Im” uruchomiła zbiórkę na portalu Pomagam.pl i do tej pory udało się zebrać ponad 5600 zł.

- Jesteśmy bardzo wzruszeni i poruszeni tym, że w tak krótkim czasie udało się zebrać taką kwotę. Wierzymy, że dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach niebawem spełni się to niewypowiedziane marzenie Huberta o swoim własnym pokoju. Mój syn nie mówi, od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporną, ale wiem, że wiele rozumie i na pewno marzy o tym, by mieć swoje własne miejsce – mówi Iwona Wińska, mama Huberta i dodaje, że nie proszą o wiele. - Za każdą, nawet najmniejszą kwotę przekazaną przez portal Pomagam.pl będziemy bardzo, ale to bardzo wdzięczni ...

Iwona i Marek Wińscy, mieszkają w bloku z wielkiej płyty przy ulicy świętego Wojciecha w Białymstoku. W niewielkim mieszkaniu wspólnie wychowują trzech synów. Najstarszy to Sebastian, uczeń gimnazjum, najmłodszy Konrad, który uczęszcza do podstawówki. Pomiędzy nimi na świat przyszedł Hubert. Chłopiec praktycznie od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporną. Dodatkowo występują u niego wszystkie typowe schorzenia towarzyszące tej chorobie czyli wiotkość kończyn, opóźnienia psychoruchowe, nie mówi, prawdopodobnie nie słyszy.

-  Przez pierwszy rok życia Huberta żyliśmy w przekonaniu, że rozwija się on prawidłowo, bo był z nim kontakt. Kiedy pojawił się pierwszy i niespodziewany atak wszystko się skończyło – przestał gaworzyć, uśmiechać się i reagować – wspomina mama chłopca.


Rodzice Huberta nie wiedzieli co robić. Kiedy usłyszeli ostateczną diagnozę zostali z nią zupełnie sami, bo lekarze nie byli w stanie im pomóc. Nie mieli doświadczenia w opiece nad tak chorym dzieckiem, nie mieli sprzętu, by zapewnić mu w domu bezpieczeństwo. Jak mówią najgorsze było w tym wszystkim to, że słaby i wykończony organizm Huberta nie był odporny nawet na najdrobniejsze wirusy i każda infekcja  była równoznaczna z kolejnym pobytem w szpitalu.

- Przestaliśmy funkcjonować jak rodzina, bo mnie cały czas nie było w domu. Całe dnie spędzałam z Hubertem w szpitalu. Powoli kończyły się siły i kiedy syn wylądował na OIOMIE pojawiła się w naszym życiu Fundacja „Pomóż Im”, która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci i tak jest z nami do dzisiaj – wspomina pani Iwona.

To właśnie pracownicy Fundacji, którzy opiekują się swoimi podopiecznymi i ich rodzinami i doskonale znają ich potrzeby wpadli na pomysł, by za pośrednictwem portalu Pomagam.pl pomóc w spełnieniu tego niewielkiego marzenia, jakim jest pokój dla Huberta.

- Obecne mieszkanie tej niezwykłej rodziny ma zaledwie 39,7m2. Na tak niewielkiej przestrzeni, nie ma szans na to by stworzyć chłopcu jego własny kąt, by mógł przebywać w lepszych warunkach, w swoim pokoju - gdzie będzie miał spokój, gdzie będzie miał pod ręką potrzebne urządzenia medyczne i światło zgaszone przez całą noc...-  mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pomagam.pl.doc

doc | 85 KB

Pobierz
DSC_2005.jpg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
DSC_0085.jpg

grafika | 2,46 MB

Pobierz
DSC_0065.jpg

grafika | 2,33 MB

Pobierz
DSC_1997.jpg

grafika | 1,95 MB

Pobierz
DSC_2003.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
DSC_1995.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
DSC_0076.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
DSC_1999.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
DSC_1993.jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
DSC_2011.jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
DSC_0074.jpg

grafika | 2,34 MB

Pobierz
DSC_1991.jpg

grafika | 2,32 MB

Pobierz
DSC_2016.jpg

grafika | 2,43 MB

Pobierz
DSC_2016_cr213123.jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
DSC_0069.jpg

grafika | 934 KB

Pobierz
DSC_0043.jpg

grafika | 2,23 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Za czerwony pasek lody za złotówkę

temu

Uczniowie twierdzą, że drugie największe święto po Bożym Narodzeniu to koniec roku szkolnego, ponieważ rozpoczyna dwa miesiące wakacyjnej laby. Rodzice na pewno wynagrodzą całoroczny trud swoich pociech drobnymi upominkami i uściskami. Od sieci LodyBonano zaś dostaną jeszcze truskawkowe lody za złotówkę.
Pozbądź się toksyn. Oczyść organizm przed wakacjami

temu

Wahania nastrojów, uczucie niepokoju i poddenerwowanie, niski poziom energii, senność, łaknienie słodyczy, ból głowy czy niestrawności – w ten sposób nasz organizm daje sygnały, że ma za dużo toksyn i w związku z tym nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Zdrowie na zewnątrz, rozpoczyna się od harmonii wewnątrz i tylko eliminacja nadmiernej ilości złych substancji z poszczególnych narządów zapewni dobre samopoczucie i kondycję. Warto o to zadbać już teraz, by okres wakacyjny rozpocząć w zdrowym ciele...
Klubowe Mistrzostwa Europy w badmintonie po raz pierwszy w Polsce

temu

Choć badmintonowe, drużynowe mistrzostwa Europy organizowane są nieprzerwanie od dokładnie czterdziestu lat, to po raz pierwszy w historii to prestiżowe wydarzenie sportowe odbędzie się w Polsce. Rywalizacja rozpocznie się 18 czerwca w Białymstoku. Jednym z głównych sponsorów zmagań sportowców jest wytwórnia wód i napoi Krynka.
Lodziarski „belmondziak”

temu

Kultowy  model „cytrynki” -  Citroën HY z 1968 roku to nowy, mobilny punkt Wytwórni Lodów Polskich „u Lodziarzy” i drugi retro ice-truck na polskich drogach. 

W Dzień Dziecka lody za złotówkę

Wszystkie dzieci czekają na ten dzień. Ich dzień. Oczywiście chodzi przede wszystkim o prezenty, ale też o te mniejsze przyjemności, z których największą jest chyba wspólne - z rodziną albo przyjaciółmi - wyjście na lody. Rzecz jasna LodyBonano, które 1 czerwca dają specjalne promocje na mrożone smakołyki i prezenty.