TUZ Leśnik dostępny już w Polsce

TUZ Leśnik dostępny już w Polsce

Opublikowany

TUZ-y, produkty znanej słoweńskiej firmy Leśnik wchodzą na polski rynek. Rodzinna spółka z 40-letnią tradycją oferuje urządzenia dla branży rolniczej i komunalnej. Cieszą się one dużą renomą m.in. w Austrii, Niemczech i Skandynawii. Teraz Leśnik chce dotrzeć także do polskich klientów. 

Asem w portfolio firmy jest TUZ czyli przedni podnośniki hydrauliczny z trzypunktowym układem zwieszenia (stąd skrótowa nazwa sprzętu). Leśnik produkuje je w wersji uniwersalnej, przeznaczonej do wszystkich standardowych traktorów. Na zamówienie wytwarza też TUZ-y dedykowane, dopasowane do konkretnego modelu ciągnika i optymalnie z nim zintegrowane. Ma też w swojej ofercie wariant do samochodów ciężarowych dopinany ze zmienną płytą, dzięki czemu podnośnik może być instalowany na różnych pojazdach. W tym przypadku istnieje też możliwość wymiany podnośnika na płytę pod pług do odśnieżania czy inny osprzęt. Każdy TUZ ma odrębny certyfikat  i numer seryjny, co jest poświadczeniem jego jakości.

Wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem TUZ-ów w naszym kraju jest spółka Leśnik Polska, która ma swoją siedzibę w Łomży na Podlasiu.

- Wszystkie uniwersalne modele podnośnika dostępne są od ręki. Zapewniamy szybki czas realizacji zamówień i to na obszarze całej Polski - mówi Tomasz Kukliński, przedstawiciel firmy Leśnik Polska. - Oferujemy także swoją pomoc w zakresie uzyskania leasingu lub kredytu.

W Polsce TUZ Leśnik będzie konkurował w swojej branży z firmami zachodnimi i rodzimymi. Właściciele firmy są jednak przekonani, że porównanie ich podnośnika z innymi dostępnymi na naszym rynku wypada zdecydowanie na korzyść sprzętu słoweńskich konstruktorów.  

- Podnośnik Leśnika jest zdecydowanie tańszy od zachodnich, natomiast te produkowane w kraju bije na głowę jakością - uważa Tomasz Kuklinski z Leśnik Polska. -  Żaden z producentów nie używa na przykład zaczepów z szybkozłączem marki Walterscheid, uznawanych za  jedne z najlepszych  na świecie, ale które mają też wysoką cenę. Haki te są na seryjnym wyposażeniu każdego TUZ-a. W konstrukcji podnośnika Leśnika niewiele jest części spawanych. Zastąpione są elementami giętymi, co podnosi ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Na standardowym wyposażeniu ma też wiele dodatkowych rzeczy, które w przypadku innych firm trzeba dokupić, że wymienię tylko: dodatkowe gniazda zaworowe montowane w górnej belce poprzecznej, gniazdo elektryczne,  śrubę rzymską. Jestem pewny, że gdyby postawić obok siebie podnośnik produkowany w Polsce i TUZ Leśnika, nawet człowiek, który nie jest w temacie specjalistą wybrałby nasze urządzanie.

Jakość TUZ-a rzuca się po prostu w oczy: mocna konstrukcja, nowoczesny design. Posiada też wyposażenie dodatkowe (dostępne opcje) takie jak: sterowanie hydrauliczne z joysticka, akumulator hydrauliczny (tzw. amortyzator drgań), zwiększający komfort pracy oraz zapobiegający uszkodzeniom podczas transportu i prac, dodatkowe gniazda hydrauliczne. Wyposażony jest w dolne i boczne wzmocnienia. W jego konstrukcji zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Produkowany jest w Zgrnji Žerjavci, na Słowenii od 1976 roku i przez wielu uznawany jest za najsolidniejszy w swojej klasie.

lesnik1.jpg

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

lesnik2.jpg

grafika | 202 KB

Pobierz
lesnik1.jpg

grafika | 185 KB

Pobierz
Leśnik na polskim rynku. MEDIA.doc

doc | 129 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Bestie mają wielkie apetyty

temu

Białostocka drużyna szczypiorniaka Bestios pokazała, że ma ducha do walki. Po ubiegłorocznym spadku do III ligi, powraca do gry w II i na starcie sezonu wygrywa Turniej Prezydenta Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej. Rozbudziło to nadzieje i apetyty przed rozgrywkami ligowymi, które ruszają w sobotę. 
Klesberg – testowane w Niemczech…

temu

Firma Klesberg funkcjonuje na polskim rynku od roku. Produkuje osprzęt  rolniczy i komunalny, a także niezbędne akcesoria do nich. Wyrobiła sobie markę w na rynkach zachodniej Europy, gdzie jej wyroby sprzedają się najlepiej. Teraz chce mocniej zaistnieć także w świadomości polskich rolników.
Buty trekkingowe wygodne od pierwszego założenia.

temu

Wykonane zostały z najlepszych materiałów, charakteryzuje je różnorodna kolorystyka, do tego są lekkie, wygodne i co najważniejsze dostępne od ręki i w atrakcyjnych cenach. Tak w telegraficznym skrócie można opisać najnowszą kolekcję obuwia trekkingowego, którą wprowadza na rynek polski producent NIK Giatoma Niccoli.
Blog dla książkoholików

temu

Każdy czytelnik zna to uczucie, kiedy kończy świetną książkę i po jej zamknięciu zastanawia się w jaki świat przedstawiony teraz wskoczyć. CoPrzeczytac.pl to profesjonalny serwis, do którego powinien wtedy zajrzeć. Teraz portal ma nową oprawę graficzną i więcej treści do czytania.