Laserowy paintball w zamian za makulaturę
Laserowy paintball w zamian za makulaturę

Lastag

Laserowy paintball w zamian za makulaturę

Opublikowany

Białostocki klub Lastag, który oferuje nietuzinkową rozrywkę jaką jest  laserowy paintball, z początkiem października rozpoczął akcję zbiórki makulatury skierowaną do białostockich szkół. Dochód  ze sprzedaży surowca wtórnego zostanie przeznaczony na wsparcie Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, które właśnie rozpoczęło swoją działalność.

Akcja wystartowała 1 października i potrwa do końca listopada.

- Chodzi o to, aby zebrać jak najwięcej makulatury w poszczególnych szkołach. Dyrektorzy nie muszą się martwić o jej transport, ponieważ sami go zapewnimy. Pod koniec listopada przyjedziemy do szkoły, zważymy i odwieziemy wszystko do utylizacji – mówi  Maciej Grygorczuk, właściciel Lastagu i dodaje, że warto wziąć udział w tej niecodziennej akcji, ponieważ szkole, która zbierze najwięcej surowca wtórnego zostaną zapewnione ciekawe atrakcje.

Lastag zaproponuje dzieciom bezpieczne i bardzo emocjonujące potyczki przy użyciu laserowego paintballa. W zabawie nie używa się jednak kulek z farbą. Zamiast nich uczestnicy dzierżą w dłoniach laserowy pistolet, który emituje nieszkodliwą wiązkę światła. Jest to system oparty na technologiach wykorzystywanych do szkolenia żołnierzy w amerykańskim wojsku! A wszystko z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

- Do szkoły, która okaże się makulaturowym liderem  przywieziemy cały zestaw lastertaga i wszyscy uczniowie przez cały dzień będą mogli korzystać z tych atrakcji bez ograniczeń – mówi Maciej Grygorczuk.

Dochód z tego przedsięwzięcia zostanie w całości przeznaczony na Podlaskie Hospicjum Dziecięce „Obok Nas”. To niedawno utworzone stowarzyszenie niesie pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, zapewniając im profesjonalną opiekę w miejscu gdzie czują  się najbezpieczniej – w ich własnych domach. Hospicyjni wolontariusze opieką otaczają osoby starsze, organizują pomoc wyręczającą. Hospicjum zajmuje się również parami, które spodziewają się chorych dzieci w ramach opieki perinatalnej.

- Jesteśmy nową organizacją i zaczynamy wszystko od zera. Niestety pomaganie ludziom, zwłaszcza nieuleczalnie chorym, jest bardzo drogim przedsięwzięciem, dlatego też jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę, która wpłynie na nasze konto. Szalenie cenię sobie takich ludzi, jak właściciel Lastagu, którzy bezinteresownie i bez własnych korzyści organizują tego typu przedsięwzięcia. Z góry w imieniu naszych podopiecznych bardzo dziękuję – mówi Arnold Sobolewski z Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego „Obok Nas”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Lastag.Media.doc

doc | 189 KB

Pobierz
Lastag.Media.txt

txt | 2,69 KB

Pobierz
plakat-zbiorka.jpg

grafika | 3,51 MB

Pobierz
infografika2.png

grafika | 667 KB

Pobierz
wydarzenie-cover.png

grafika | 777 KB

Pobierz
infografika1.png

grafika | 748 KB

Pobierz
Lastag.Media-converted.pdf

pdf | 146 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
NYCharm – nowa kolekcja Maral Trendy jest już dostępna

temu

Rytmiczny puls miasta, bijący nieustannie przez całą dobę. Wyznaczający trendy. Nadający ton. Rytm Nowego Yorku - metropolii, w której "niemożliwe" nie istnieje. Puls, który nigdy nie zanika. Czasem gwałtownie i dynamicznie przyspiesza, by na moment zwolnić, chwytając ulotne chwile zasłużonego relaksu. To miasto, które nigdy nie zasypia i zawsze wyzwala emocje. Pozostawia przy tym swobodę wyboru: można je pokochać lub znienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym.
Buty trekkingowe – co trzeba o nich wiedzieć?

temu

Wybór odpowiednich butów to nie jest łatwa sprawa. Na rynku jest wiele modeli, co sprawia, że trudno jest podjąć odpowiednią decyzję, tym bardziej, że buty trekkingowe nie są tanie, ale odpowiednio dobrane posłużą wiele lat.
Bestie pokażą pazury? W sobotę mecz z KS Warszawianka

temu

Po drugiej kolejce Bestios Białystok zajmują trzecie miejsce w tabeli II ligi piłki ręcznej mężczyzn, udowadniając, że będą się liczyć w tegorocznych rozgrywkach. Przed drużyną trudny mecz z KS Warszawianka. Bestie rozegrają go w sobotę w Białymstoku. Potrzebują 8 zawodnika – kibiców.
LodyPRL. Sezon pierwszy

temu

Ponad 50 członków Spółdzielni Lodziarni Partnerskich i apetyt na więcej – tak najkrócej można podsumować pierwszy sezon działalności marki LodyPRL, która tego lata zadebiutowała na polskim rynku. Pojawiły się też nowe pomysły na kultywowanie dobrych kulinarnych tradycji z czasów słusznie minionych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.