Amazonki trenują dla zdrowia
Amazonki trenują dla zdrowia

Amazonki trenują dla zdrowia

Październik był „Miesiącem Świadomości Raka Piersi”. Pamiętając o tym klub Mrs. Sporty w Hajnówce zrobił paniom dotkniętym tą chorobą nietypowy prezent – przez cały październik mogły bezpłatnie korzystać z zajęć w Mrs. Sporty oraz z konsultacji z trenerkami i dietetykiem.

- Gimnastyka w naszym klubie dedykowana jest tylko kobietom. Rak piersi to jedna z najgorszych wiadomości, jakie mogą usłyszeć, ale jednak co 14 Polka jest na to skazana. Chyba każda z nas ma w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto zmagał się z nowotworem piersi lub narządów rodnych. Nasza propozycja jest wyrazem solidarności z nimi i próbą pomocy, na tyle na ile możemy – mówi Katarzyna Sadowska, właścicielka Mrs. Sporty w Hajnówce.
Inicjatywa została dobrze przyjęta przez hajnowskie Amazonki. Tradycyjnie spotykają się one w każdą środę o godz. 15. W ostatnim miesiącu po wspólnych „pogaduszkach”, które wbrew pozorom są bardzo ważnym  elementem terapii, chodziły poćwiczyć we własnym gronie.
- To było dobre doświadczenie – ocenia jedna z ich. – Często skupiamy się za bardzo na chorobie, na jej skutkach zdrowotnych i psychicznych. Ciągle to przeżywamy, co czasami utrudnia nam przyjęcie do wiadomości, że wyzdrowiałyśmy i czas na normalne życie. Ćwiczenia przypomniały nam o naszej kobiecości, o tym, by zadbać o siebie całościowo. Przyniosły nam dużo radości, poprawiły samopoczucie i dodały siły.
Przez cały październik do hajnowskiego klubo Mrs. Sporty regularnie, czyli dwa, trzy razy w tygodniu uczęszczało 10 Amazonek. Potraktowano je z wielką uwagą. Na początku każda z ich spotkała się indywidualnie z trenerką po to, by ustalić w jakim stanie się znajduje, na jakim jest etapie terapii, czego oczekuje po treningach.  Na podstawie tego wywiadu opracowany został spersonalizowany plan ćwiczeń dla każdej Amazonki.
- Panie naprawdę się zaangażowały i bardzo się starały. Czasami nawet za bardzo i musiałyśmy je stopować, żeby się nie nadwyrężyły – opowiada Paulina Trusiewicz, trenerka z Mrs. Sporty w Hajnówce. – Wiele z nich po operacji chciało wzmocnić obręcz bakową i plecy, więc proponowałyśmy im aktywność na to ukierunkowaną. Jeśli miały wdrożoną przez lekarza rehabilitację, zadbałyśmy o to, by opracowany prze nas indywidualny program był jej uzupełnieniem i wzmocnieniem. 
Część Amazonek, widząc dobre efekty ćwiczeń zamierza kontynuować zajęcia w kolejnych miesiącach Zaś klub zapowiada, że w przyszłości będzie organizował podobne akcje z myślą o kobietach dotkniętych rakiem.
MrsSportyAmazonki.pngmrsSportyHajnowka.jpgMrsSportyAmazonki1.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

MrsSportyAmazonki.png

grafika | 103 KB

Pobierz
MrsSportyAmazonki1.jpg

grafika | 21,8 KB

Pobierz
Mrs_Sporty_Amazonki_MEDIA.doc

doc | 124 KB

Pobierz
mrsSportyHajnowka.jpg

grafika | 17,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Metamorfozy” z Hajnówce

Popularne „Metamorfozy”, organizowane przez klub Mrs. Sporty, po raz pierwszy w Hajnówce! Wybrana do projektu pani przez dwa miesiące będzie miała szansę nie tylko zmienić swój wygląd, ale też dietę i codzienne nawyki, a w rezultacie życie.
W sobotę urodziny Mrs. Sporty

Mrs. Sporty w Białymstoku świętuje pierwsze urodziny. Klubowiczki wiedzą, że ten rok to nie tylko sukcesy, ale też pot i wysiłek. Ale te, które wytrwały, nie mają wątpliwości, że było warto. Teraz więc czas na bal. Urodzinowa impreza odbędzie się w sobotę 13 października.
Dzień z Mrs. Sporty dedykowany sobie

Klub Mrs. Sporty, prowadzący gimnastykę dla pań, wchodzi w nowy sezon z przytupem. Organizuje Dni Otwarte w Białymstoku i Hajnówce. W programie poza prelekcjami, zdrowymi przekąskami czy treningiem personalnym, znajdzie się wiele darmowych zabiegów i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.
Podciągam się nawet na drążku

Białostoczanka Monika Winiarska została laureatką konkursu „Kobieca transformacja na Lato”, ogłoszonego przez portal obcasypodlasia.pl. Przez dwa miesiące specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej, brafittingu, styliści i fryzjerzy pracowali nad jej wizerunkiem. Najwięcej czasu spędziła jednak w białostockim Klubie Mrs. Sporty.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.